Partizani.Net - Forum


Join the forum, it's quick and easy

Partizani.Net - Forum
Partizani.Net - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Volejboll Meshkuj, Partizani fiton derbin kundër Studentit
Karate, Partizani kampion për herë të 18-të I_icon_minitime2022-02-15, 18:50 nga Admin

» 76 Vjet! Partizani feston pervjetorin
Karate, Partizani kampion për herë të 18-të I_icon_minitime2022-02-15, 18:49 nga Admin

» Mjafton Skuka në Korçë, dy gola në 45 minuta
Karate, Partizani kampion për herë të 18-të I_icon_minitime2022-02-15, 18:47 nga Admin

» Java 13: PARTIZANI - Apolonia 1-1
Karate, Partizani kampion për herë të 18-të I_icon_minitime2021-01-19, 15:48 nga Admin

» Java 15: PARTIZANI - Tirana
Karate, Partizani kampion për herë të 18-të I_icon_minitime2021-01-19, 15:47 nga Admin

» Java 14: Skenderbeu - PARTIZANI 1-2
Karate, Partizani kampion për herë të 18-të I_icon_minitime2021-01-19, 15:45 nga Admin

» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Karate, Partizani kampion për herë të 18-të I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Karate, Partizani kampion për herë të 18-të I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Karate, Partizani kampion për herë të 18-të I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

Top posting users this week
No user

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Karate, Partizani kampion për herë të 18-të

Shko poshtë

Karate, Partizani kampion për herë të 18-të Empty Karate, Partizani kampion për herë të 18-të

Mesazh nga Admin 2015-04-07, 20:30

Partizani në karate mbron me sukses trofeun që në këto dy dekadat e fundit është ai lideri i tapetit. Në garën e parë kombëtare të Federatës Shqiptare të Karatesë për vitin 2015, Partizani i drejtuar nga trajneri Ramiz Ismailgeci siguron trofeun e 18-të kampion në historinë e klubit në 22 edicione të zhvilluara deri tani.

Sipas sekretares së Përgjithshme të Federatës, Erikela Ismailgeci, kampionati u organizua ditën e djeshme në palestrën sportive në Kamzë për kadetë (14- 15 vjeç), të rinj (16-17 vjeç) dhe të rritur (+18 vjeç). Garat u zhvilluan në disiplinat individuale, sipas peshave të përcaktuara nga rregullorja e Federatës Shqiptare të Karatesë, si dhe në konkurrimin ekipor. Ekipet pjesëmarrëse ishin Partizani, Kamza Karate, Besëlidhja, Kristaq Rama, Tirana, Ballkan Shitokai, Artan Tushe Karate, Egnatia, Shotokan Elbasan, Bijtë e Shqipes (Lushnjë), Elbasani, Wado Ryu (Vlorë), Shito Ryu Karate Albania dhe Tomori.

Në përfundim të finaleve për ekipore, ku konkurrenca ishte e fortë, vendin e parë e zuri skuadra e Partizanit, e ndjekur në podium nga Kamza Karate dhe në vend të tretë nga Elbasani. Kampionë për të rritur u shpallën Borbardha Sulaj, Kushtrim Nasufi, Roland Mraca, Xhino Toli, Spajdi Selamaj, Erblin Kacnia dhe Ermal Hadribeaj për kumite në peshën +84 kg. Kombëtari i djeshëm vlejti si test për Kombëtaren shqiptare përpara kampionatit ballkanik të të rriturve, që zhvillohet në Serbi më 22 shkurt. Ndonëse nuk ka ende një përfaqësuese, si kandidatë të mundshëm shihen Xhino Toli dhe Halil Marqeshi.

Karate, Partizani kampion për herë të 18-të 615X315221902_Partizani_Karate
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 225
Join date : 07/04/2015

http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi