Partizani.Net - Forum


Join the forum, it's quick and easy

Partizani.Net - Forum
Partizani.Net - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Volejboll Meshkuj, Partizani fiton derbin kundër Studentit
Java 5: Terbuni - PARTIZANI I_icon_minitime2022-02-15, 18:50 nga Admin

» 76 Vjet! Partizani feston pervjetorin
Java 5: Terbuni - PARTIZANI I_icon_minitime2022-02-15, 18:49 nga Admin

» Mjafton Skuka në Korçë, dy gola në 45 minuta
Java 5: Terbuni - PARTIZANI I_icon_minitime2022-02-15, 18:47 nga Admin

» Java 13: PARTIZANI - Apolonia 1-1
Java 5: Terbuni - PARTIZANI I_icon_minitime2021-01-19, 15:48 nga Admin

» Java 15: PARTIZANI - Tirana
Java 5: Terbuni - PARTIZANI I_icon_minitime2021-01-19, 15:47 nga Admin

» Java 14: Skenderbeu - PARTIZANI 1-2
Java 5: Terbuni - PARTIZANI I_icon_minitime2021-01-19, 15:45 nga Admin

» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Java 5: Terbuni - PARTIZANI I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Java 5: Terbuni - PARTIZANI I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Java 5: Terbuni - PARTIZANI I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

Top posting users this week
No user

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Java 5: Terbuni - PARTIZANI

2 posters

Shko poshtë

Java 5: Terbuni - PARTIZANI Empty Java 5: Terbuni - PARTIZANI

Mesazh nga Admin 2015-09-25, 15:59

NDRYSHIME TË VOGLA NË FORMACION KUNDËR TËRBUNIT

25.09.2015 | 15:20
Trajneri i Partizanit, Sulejman Starova kristalizon formacionin që planifikon të hedhë në fushë për transfertën e Pukës. Rreth 24 orë nga fillimi i sfidës së javës së 5 të Kategorisë Superiore ku Partizani do të sfidojë Tërbunin, të kuqtë u dhanë dorën e fundit përgatitjeve në kompleksin në Pezë Helmës.

Fillimisht trajneri Starova zhvilloi një bisedë më lojtarët dhë më pas nisi punën për fazën finale të përgatitjeve me shumë pak pikëpyetje në kokë. Nga ajo që u vu re në stërvitjen e fundit, katërshja e mbrojtjes do të përbëhet nga Ibrahimi që do të zëvendësojë Kalarin, Vrapi, Bicaj dhe Fejzullahu, ndërsa në mesin e fushës Bylykbashi mund të startojë titullar bashkë me dyshen Batha dhe Trashi të cilët u stërvitën rregullisht me grupin që mendohet se do të zbres në fushë që nga minuta e parë.
Gjithsesi, një tjetër alternativë është edhe ndërtimi i mesfushës me dy elementë për të spostuar Morinin prapa qëndërsulmuesit në një formacion të mundshëm 4-2-3-1. Mazrekaj do të veprojë më i avancuar në fazën e sulmit për të mbështetur Sukajn, ndërsa në krahun e djathtë do të luajë Sebino Plaku.

Ajo që ra në sy edhe gjatë seancës së fundit stërvitore ishte mungesa e qëndërsulmuesit Stevan Racic. Ndërkohë, Fazlliu nuk u bashkua me grupin për të marrë pjesë në veprimet teknike pasi po punon për të eleminuar problemet me muskujt e barkut. Sipas stafit mjekësor të skuadrës kryeqytetase, sulmuesi nga Kosova do të jetë në dispozicion të trajnerit Starova për sfidën e Pukës.
Partizani eshte aktualisht ne vend te dyte ne renditje me nje barazim dhe tre fitore ne kater javet e para. Deri tani skuadra ka treguar nje loje te mire dhe ka dominuar ne cdo ndeshje. Ne Puke sigurisht qe priten perseri tre piket, por sulmi duhet te funksionoje qe te arrihet te fitorja.

Ndeshja do të luhet të shtunën në orën 13:00 dhe do të transmetohet në kanalet SS3-SS3HD.

http://partizani.net/sq/Futboll_lajme/Category/Futboll_lajme/Ndryshime-t%C3%AB-vogla-n%C3%AB-formacion-kund%C3%ABr-T%C3%ABrbunit
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 225
Join date : 07/04/2015

http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Java 5: Terbuni - PARTIZANI Empty Re: Java 5: Terbuni - PARTIZANI

Mesazh nga Miri dem i kuq 2015-09-26, 15:00

pavarsisht fitores dhe pikeve,ne na mungon fantazisti,mungesa e te cilit ndihet shume.

Miri dem i kuq

Numri i postimeve : 21
Join date : 20/04/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi