Partizani.Net - Forum


Join the forum, it's quick and easy

Partizani.Net - Forum
Partizani.Net - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tema Fundit
» Volejboll Meshkuj, Partizani fiton derbin kundër Studentit
Play-Off 2014/15 I_icon_minitime2022-02-15, 18:50 nga Admin

» 76 Vjet! Partizani feston pervjetorin
Play-Off 2014/15 I_icon_minitime2022-02-15, 18:49 nga Admin

» Mjafton Skuka në Korçë, dy gola në 45 minuta
Play-Off 2014/15 I_icon_minitime2022-02-15, 18:47 nga Admin

» Java 13: PARTIZANI - Apolonia 1-1
Play-Off 2014/15 I_icon_minitime2021-01-19, 15:48 nga Admin

» Java 15: PARTIZANI - Tirana
Play-Off 2014/15 I_icon_minitime2021-01-19, 15:47 nga Admin

» Java 14: Skenderbeu - PARTIZANI 1-2
Play-Off 2014/15 I_icon_minitime2021-01-19, 15:45 nga Admin

» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Play-Off 2014/15 I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Play-Off 2014/15 I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Play-Off 2014/15 I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

Top posting users this week
No user

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Play-Off 2014/15

Shko poshtë

Play-Off 2014/15 Empty Play-Off 2014/15

Mesazh nga Admin 2015-04-07, 16:27

Vajzat e Partizanit kane fituar derbin e dyte ne play-off duke barazuar ne 1-1 ndeshjet kunder Tiranes. Ka qene nje ndeshje e bukur e vajzave te kuqe qe ne fund kane triumfuar me rezultatin 3-1 me sete.

Ndeshja e pare u mbyll 3-0 per vajzat e Tiranes, por Partizani me fitoren e djeshme ka barazuar serine e play-off dhe tani fituesja do te vendoset diten e merkure, me date 08/04/2015 ora 17.00 në sallën 'Fahrie Hoti". SKuadra qe kualifikohet do te ndeshet ne finale me Barleti Volej.

02.04.15 | Tirana - Partizani 3-0
05.04.15 | Partizani - Tirana 3-1
08.04.15 | Tirana - Partizani
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 225
Join date : 07/04/2015

http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Play-Off 2014/15 Empty Re: Play-Off 2014/15

Mesazh nga Admin 2015-04-09, 15:27

Partizani eshte eleminuar ne ndeshjen e trete te play-off nga Tirana

Gjithesesi ka qene nje sezon i mire duke konsideruar se ka nisur pa nje salle per te zhvilluar ndeshjet per skuadren e kuqe
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 225
Join date : 07/04/2015

http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Play-Off 2014/15 Empty Re: Play-Off 2014/15

Mesazh nga Admin 2015-04-09, 18:26

Tirana mund Partizanin dhe siguron finalen

Tirana fiton derbin me Partizanin dhe pret biletën e fundit të vlefshme për finalen e kampionatit, ku do të gjejë përballë më datë 12 prill (të dielën) kampionen në fuqi të Barleti Volej. Në sallës sportive “Fahrie Hoti”, skuadra e drejtuar nga Gorenxa ka fituar me rezultatin 3-0 një ndeshje plot me emocione në parket. Për t’u nënvizuar edhe një herë tjetër paraqitja e shkëlqyer e kapitenes së Tiranës, Amarilda Prenga, e cila ka rezultuar protagonistja kryesore në parket duke udhëhequr bardheblutë drejt finales së madhe.

Ndeshja

Dy ekipet rivalizojnë që në fillim të setit të parë të takimit. Tirana krijon një diferencë të shkurtër në goditjet e para të lojës, por ish-lojtarja e bardhebluve, Xhixha, më e mira në parketpër Partizanin, arrin të ruajë ekuilibrat. Fundi i setit të parë është dramatik për vajza e drejtuara nga Roland Tarja. Partizani “përkëdhel” fitoren teksa kryeson me rezultatin 24-20 në fund të setit. Të kuqve u mjafton vetëm një pikë për të fituar ndeshjen, por duket se nuk i kishin bërë mirë llogaritë me Prengën, e cila është e “pathyeshme” duke realizuar tri pikë radhazi. Partizani humbet besim, ndërsa Tirana shfrytëzon “përgjumjen” e kundërshtarit duke përmbysur gjithçka në shifrat 26-24. Fitorja e setit të parë i ka dhënë më shumë besim Tiranës, që ndryshe nga seti i kaluar, tek i dyti e kërkon më shumë fitoren dhe në fund triumfon me rezultatin 25-22.

TIRANA-PARTIZANI 3-0 (2-1)
(26-24, 25-22, 25-18)

TIRANA: Am.Prenga, E.Meta (l),Blloku, Thaka, Matraku, Pira, Hoxha,Agolli, Gega, Shehi (l).
Trajner: A.Gorenca
PARTIZANI: Xhixha, M.Tuci,Xheka, Reka, Shehu, Shaba,Baruti, Zeqirllari (l), Xhelilaj, Xhaferraj,Goxhaj, Shera, Agolli (l).
Trajner: R.Tarja
GJYQTARË: E.Mujo, T.Zguri
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 225
Join date : 07/04/2015

http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Play-Off 2014/15 Empty Re: Play-Off 2014/15

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi