Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin

Shko poshtë

Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin Empty Nexhipi do “dhurata”: Pres që Laçi të ndalë Kukësin

Mesazh nga Admin prej 2015-04-09, 15:02

Duket se fati i Partizanit në këtë sezon është i lidhur ngushtë me ekipin e Laçit. Një fakt të tillë e pranon edhe kapiteni i të kuqve, Nderim Nexhipi, sipas të cilit, kurbinasit janë pengesa kryesore për të ndalur Kukësin kryesues në kampionat. Laçi dhe Partizani kanë shkëmbyer “dhurata” në muajt e fundit, me të kuqtë që hapën rrugë në Kupë, duke marrë si këmbim tre pikë shumë të vyera në kampionat. Por Nexhipi shpreson që në fundjavë të marrë një tjetër dhuratë nga kurbinasit.

“Laçi është skuadër shumë cilësore dhe ka grumbulluar më shumë pikë se cilado skuadër në javët e fundit. Shpresojmë që laçianët të marrin rezultat pozitiv në Kukës dhe të përfitojmë ne”. Nëse Laçi ia siguron këtë dhuratë, Partizani ka në dorë fatet e kreut të klasifikimit, pasi luan edhe vetë një sfidë direkte, kundër Skënderbeut në Korçë. Kjo transfertë ka qenë fatale për të kuqtë në dy sezonet e fundit, pasi në dy raste kanë regjistruar humbje të thella 3-0. Por një fitore që të jep mundësinë të ngjitesh në krye të Superiores, është motiv më se i mjaftueshëm për të shpresuar që të përmirësohet bilanci ndaj korçarëve. “Shpresojmë ta thyejmë tabunë në Korçë, ku nuk kemi arritur asnjë rezultat pozitiv në dy sezonet e fundit. Për ne, çdo ndeshje është si finale, ndaj do të shkojmë në këtë transfertë për të marrë rezultat pozitiv”, tha ai.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi