Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit

Shko poshtë

Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit Empty Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit

Mesazh nga Admin prej 2015-04-07, 16:20

Emiljano Vila ka bërë një paraqitje mjaft të mirë në ndeshjen ndaj Elbasanit, që u luajt të hënën, madje arriti të shënonte edhe golin e barazimit. Titullari i të kuqve në një intervistë për “Sport Ekspres”, ka deklaruar se ekipi i tij e ka kaluar tashmë ngërçin psikologjik dhe dy fitoret e fundit kanë shtuar optimizmin për fitimin e titullit kampion, duke qenë se kanë shkurtuar edhe diferencën me vendin e parë.

-Vila, duket se harmonia është kthyer sërish te Partizani, pas fitoreve të fundit…

-Është e vërtetë që nuk kemi kaluar një periudhë të mirë, pas humbjes me Vllazninë dhe më herët pas eliminimit nga Kupa. Megjithatë brenda dy javësh që ne kemi zhvilluar dy takime, gjërat kanë ndryshuar. Fitorja ndaj Tiranës erdhi në një moment delikat. Ne kemi hyrë në fushë me kokën ulur dhe kemi dhënë më të mirën tonë, duke marrë një trepikësh me shumë vlera si për renditjen ashtu edhe për tifozët që kanë kërkuar me çdo kusht triumfin. Ndërsa në ndeshjen me Elbasanin fitorja ishte një detyrim dhe me pak vështirësi e kemi arritur.

-Mos ndoshta këto dy fitore kanë qenë një sinjal se vazhdoni të jeni në garë për titull?

-Natyrisht që po, pasi fitorja ndaj Tiranës ishte vendimtare. Në rast se në atë ndeshje nuk do ta kishim marrë trepikëshin e plotë, atëherë objektivat do të ndryshonin. Por, fakti që e kemi marrë dhe pas ndeshjes me Elbasanin, ku kemi fituar diferenca me kreun është mjaft e vogël.

-Sa shanse ka realisht Partizani për ta fituar titullin kampion?

-I ka të gjitha shanset si Skënderbeu që është në vendin e parë. Ka edhe një fazë për t’u luajtur dhe gjithçka mund të ndodhë. Në rast se do të luajmë si në ndeshjen ndaj Tiranës në takimet që kanë mbetur, atëherë gjithçka është e mundur.

-Në garën për titull sheh vetëm Skënderbeun, apo edhe ekipet e tjera?

-Për mendimin vazhdojmë të jemi katër skuadra që rivalizojmë. Edhe Tirana pretendon që në fund të sezonit të jetë në vendin e parë, pavarësisht se ka pasur ndalesa në kampionat. Pra unë nuk përjashtoj asnjë ekip.

-Dy ndeshjet e radhës ndaj Laçit dhe Apolonisë janë një shans i mirë për të marrë 6 pikë të plota?

-Pozitiv është fakti që do të luajmë në fushën tonë, por nuk ka ndeshje të lehta, pasi Laçi, në takimet e fundit nuk ka njohur humbje. Të gjitha takimet janë të vështira, por ne jemi të motivuar dhe shpresoj që edhe në dy ndeshjet e radhës që i luajmë në shtëpi, të marrim pikët e plota.

-Je rikthyer te goli në takimin nda Elbasanit. keni ndonjë dedikim të veçantë?

-Natyrisht që është për tifozët, pasi na kanë përkrahur gjithmonë, në të gjitha takimet edhe kur kemi kaluar momente të vështira. Na kanë motivuar shumë përpara derbit me një vizitë që na kanë bërë ne hotel dhe fitorja me Tiranën ishte për ta. Jam i bindur që do të në vazhdojnë të na mbështesin kështu deri në fund të kampionatit dhe ne do të japim maksimumin tonë. (Armand Halili)

Emiljano Vila: Fitoret sinjal për fitimin e titullit 615X315769487_emiljano_vila
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi