Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Miqesore: Partizani - Renova 2-2 I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Miqesore: Partizani - Renova 2-2 I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Miqesore: Partizani - Renova 2-2 I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
Miqesore: Partizani - Renova 2-2 I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
Miqesore: Partizani - Renova 2-2 I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
Miqesore: Partizani - Renova 2-2 I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
Miqesore: Partizani - Renova 2-2 I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
Miqesore: Partizani - Renova 2-2 I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
Miqesore: Partizani - Renova 2-2 I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Miqesore: Partizani - Renova 2-2

Shko poshtë

Miqesore: Partizani - Renova 2-2 Empty Miqesore: Partizani - Renova 2-2

Mesazh nga Admin prej 2015-06-22, 17:23

te henen 22/6/2015 ora 17:00
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqesore: Partizani - Renova 2-2 Empty Re: Miqesore: Partizani - Renova 2-2

Mesazh nga Admin prej 2015-06-23, 15:47

PARTIZANI BARAZON 2-2 ME RENOVEN NE MIQESORE

22.06.2015 | 22:07

Përfundon takimi i dytë miqësor i luajtur pasditen e sotme në stadiumin “Qemal Stafa” me ekipin shqiptar nga Maqedonia KF Renova e cila militon gjithashtu ne Europa League. Kjo sfidë u mbyll ne shifrat e barabarta 2-2.

Në pjesën e dytë loja foli më tepër për të kuqtë të cilët patën shumë raste shënimi të shpërdoruara duke nisur qe ne minutat e para me Plakun dhe Fazliun. Por jane miqte qe kalojne ne avantazh me nje penallti ne minuten e 14-te dhe arrijne te dyfishojne menjehere rezultatin me nje autogol te Trashit tre minuta me pas. Partizani reagon dhe krijon edhe disa raste te tjera, por pa arritur te gjeje rrjeten.

Partizani futet ne fushe me dy ndryshime ne fillim te pjeses se dyte ku aktivizohen Ibrahimi dhe Krasniqi. Me pas futet dhe Nexhipi ne vend te Mazrekajt.

Në minutën e 80 Raçiç do ndryshonte shifrat në 1-2 dhe më pas një harkim i bukur i topit nga Nexhipi nga një goditje dënimi. Partizani ben edhe disa zevendesime te tjera, pasi futen dy blerjet Kalari dhe Tafili. Ne minuten e 87-te behen edhe dy nderrimet e fundit ku aktivizohen Vatnikaj dhe italiani qe eshte ne prove Pasuqale de Vita.

Eshte pikerisht Vatnikaj ai qe eshte vendimtar ne kete takim. Ai mjeshtërisht godet saktë duke kaluar topin në rrjetë në minutën e 94 dhe duke barazuar shifrat në 2-2.

Në miqësoren e sotme ishin të pranishëm rreth 2000 tifozë të cilët kanë përshëndetur dhe inkurajuar gjatë 90 minutave skuadrën e drejtuar nga tekniku Starova.

Miqesore: Partizani - Renova 2-2 615X315587069_Vatnikaj_gol
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi