Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Hidhet shorti per Europa League 2015/16 I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Hidhet shorti per Europa League 2015/16 I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Hidhet shorti per Europa League 2015/16 I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
Hidhet shorti per Europa League 2015/16 I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
Hidhet shorti per Europa League 2015/16 I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
Hidhet shorti per Europa League 2015/16 I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
Hidhet shorti per Europa League 2015/16 I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
Hidhet shorti per Europa League 2015/16 I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
Hidhet shorti per Europa League 2015/16 I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Hidhet shorti per Europa League 2015/16

Shko poshtë

Hidhet shorti per Europa League 2015/16 Empty Hidhet shorti per Europa League 2015/16

Mesazh nga Admin prej 2015-06-22, 16:52

PARTIZANI KUNDER STROMSGODSET NE EUROPA LEAGUE

22.06.2015 | 16:37

Eshte hedhur sot shorti per raundin e pare dhe te dyte te Europa League per sezonin 2015/16. Partizani mori pjese ne short par raundin e pare pasi u rendit ne vend te trete ne Superlige sezonin e kaluar. Shorti sot nuk ka qene shume me fat, pasi perballe na ka vene mbase skuadren me te forte te mundshme, norvegjezët e Stromsgodset IF.

Stromsgodset eshte padyshim nje kundershtar shume i veshtire dhe per me teper jane ne mes te kampionatit norvegjez, keshtu qe do te jene ne forme optimale. Ata renditen ne vend te shtate pas 13 javesh dhe kane fituar tre ndeshje rresht.

Stromsgodset eshte nje skuader e krijuar 108 vite me pare qe i luan ndeshjet ne stadiumin Marienlyst me nje kapacitet prej 9,000 vendesh. Ata kane fituar dy here kampionatin noregjez, se fundi ne 2013. Gjithashtu kane fituar edhe pese here Kupen e Norvegjise.

Ne Europe nuk kane bere paraqitje shume te mira. Vetem dy here kane arritur te kalojne nje raund, ne 10 pjesemarrje. Ne 1998 kane eleminuar Hapoel Tel Aviv ne raundin e dyte te Kupes Uefa dhe ne 2013 kane eleminuar Debreceni VSC, perseri ne raundin e dyte te Europa League. Fitorja e tyre me e thelle ka ardhur ndaj Debreceni 3-0, ndersa humbja me e madhe ndaj Liverpool ne 1974, me rezultatin 11-0.

Ndeshja e pare do te zhvillohet ne Tirane ne stadiumin "Qemal Stafa" ne date 2 korrik, ndersa ndeshja e kthimit do te jete ne Norvegji nje jave me pas.

Nese kalojne norvegjezet, ne raundin e dyte Partizani do te ndeshet me ceket e Mladá Boleslav.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hidhet shorti per Europa League 2015/16 Empty Re: Hidhet shorti per Europa League 2015/16

Mesazh nga Admin prej 2015-06-23, 16:21

EUROPA LEAGUE, NDESHJA E PARE LUHET NE NORVEGJI

23.06.2015 | 16:17

Ndryshon axhenda e ndeshjes Partizani - Stromsgodset e vlefshme për turin e parë të Europa League.

Në një njoftim zyrat ardhur sot në adresë të klubit të Partizanit nga UEFA saktësohet mbarvajtja e ndeshjes së parë në Europa League ku ekipi i drejtuar nga Sulejman Starova do të luajë ndeshjen e parë të këtij kompeticioni në stadiumin “Marienlyst Stadion” në Norvegji ndryshe ngasa ishte përcaktuar me pare.

Sipas shortit, ndeshja e pare ishte planifikuar për t’u luajtur në Tiranë, pasi zakonisht ndeshja e dyte luhet ne fushen e skuadres qe ka koeficentin me te larte.
Partizani po kryen përgatitjet për këto dy takime ndaj norvegjezëve dhe sfidën e parë do e luajë si skuadër mike. Takimi do të luhet në orën 19:00 në datë 2 Korrik dhe ndeshja e kthimit luhet 1 javë më vonë në “Qemal Stafa”.

http://partizani.net/sq/Futboll_lajme/Category/Futboll_lajme/Europa-League--ndeshja-e-pare-luhet-ne-Norvegji
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi