Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Sebino Plaku I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Sebino Plaku I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Sebino Plaku I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
Sebino Plaku I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
Sebino Plaku I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
Sebino Plaku I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
Sebino Plaku I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
Sebino Plaku I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
Sebino Plaku I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Sebino Plaku

Shko poshtë

Sebino Plaku Empty Sebino Plaku

Mesazh nga Admin prej 2015-06-10, 16:47

Pozicioni: Sulmues
Datelindja: 20.05.1985
Vendlindja: Puke
Gjatesia: 173cm

Karriera:
2015/16 - Partizani
2014/15 - Śląsk Wrocław
2013/14 - Śląsk Wrocław
2012/13 - Skenderbeu
2011/12 - Kastrioti
2010/11 - Flamurtari
2009/10 - Tirana
2009/10 - Dinamo
2008/09 - HamKam
2007/08 - Dinamo
2006/07 - Apolonia
2005/06 - Apolonia
2005/06 - Laci
2004/05 - Beselidhja
2003/04 - Partizani (10 ndeshje, 0 gola)

Ekipet kombetare
Shqiperia U19 - 3 ndeshje, 0 gola
Shqiperia U17 - 3 ndeshje, 0 gola

Sebino Plaku 615X315347265_Sebino_Plaku
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sebino Plaku Empty Re: Sebino Plaku

Mesazh nga Admin prej 2015-06-10, 16:48

PLAKU RIKTHEHET TE PARTIZANI

10.06.2015 | 16:43

Sebino Plaku është një futbollist i Partizanit. Klubi i Partizanit njoftoi arritjen e marrëveshjes me sulmuesin, që rikthehet në Superiore pas eksperiencës së tij në Poloni te Slask Wroclaw, ku u aktivizua 29 ndeshje duke shënuar dhe 1 gol. Për Plakun është një rikthim gjithashtu te Partizani, pas 11 vitesh, në klubin ku u rrit dhe dhe u formua si futbollist.

30 vjecari do të jetë pjesë e Partizanit për sezonin e ri. Plaku u transferua te Slask, në vitin 2013, pas një këmbengulje të ish-trajnerit të tij te Skënderbeu, Levy dhe e nisi shumë mirë aventurën e tij te kjo skuadër duke shënuar që në debutim në fitoren 4-0 ndaj Rudar Ndërkohë në Superiore, ai ka fituar një titull kampion me Skënderbeun, në të vetmin sezon që luajti me korcarët, ndërsa ka mbajtur veshur dhe fanellat e Tiranës, Dinamos, Kastriotit, Apolonisë, Lacit dhe Besëlidhjes ndërsa pati dhe një eksperiencë të shkurtër te Ham Kam në Norvegji.

Plaku u përfol shumë këto ditë për rikthimin e tij në Shqipëri, por në fund ishte Partizani që arriti të sigurojë shërbimet e tij.

Plaku: I lumtur qe kthehem ne shtepi
Gazment Demi : Rikthyem një ish futbollistin tonë dhe sigurisht që është fat për të dyja palët, si për Sebinon si për ne për këtë bashkëpunim. Një futbollist me shumë vlera që do i bëjë punë Partizanit për vetë objektivat që ka ky klub.

Sulejman Starova : Është kënaqësi që pranë nesh kemi një futbollist me mjaft eksperiencë dhe ambicia e klubit me përforcime të mëtejshme për të arritur objektivin që ky klub e ka të përhershëm, fitimin e kupës dhe titullin Kampion. Plaku është përforcim i vlefshëm dhe eksperienca e tij do na ndihmojë edhe në pjesëmarrjen tonë në kupat e Europës. Është bërë dhe po bëhët një investim serioz për ngritjen dhe rikthimin e Partizanit duke filluar nga shtëpia e re që do ketë dhe me bindje ju them që do jetë model për Ballkanin.

Genc Tomori: Të rinjtë të cilët u shpallën kampionë për këtë edicion futbollistik janë një e ardhme e sigurtë për Partizanin . Ne shpresojmë që disa prej tyre të jenë të gatshëm për ekipin e parë duke marrë shembull nga Sebino, i cili është një produkt i akademisë së Partizanit .

Sebino Plaku: Jam i kënaqur që jam tashmë pjesë e këtij klubi të madh ku unë e njoh mjaft mirë dhe për mua është një rikthim ku shpresoj me dëshirën më të madhe të jem pjesë e historisë me këtë fanellë. Do jap maksimumin tim. Dua të falenderoj të gjithë për mikpritjen, dhe sigurisht presidentin Demi,i cili sëbashku me profesor Starovën kanë besim te mua. Dua gjithashtu të falenderoj tifozët nga të cilët kam marrë vetëm mbështetje dhe urime për këtë rikthim timin.

http://partizani.net/sq/Futboll_lajme/Category/Futboll_lajme/Plaku-rikthehet-te-Partizani
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi