Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi

Shko poshtë

Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi Empty Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi

Mesazh nga Admin prej 2015-04-24, 22:00

PARTIZANI & UDINEZE, BINJAKEZIMI NE HORIZONT

Hidhet hapi i pare i bashkëpunimit mes 2 klubeve

Klubi Futbollit Partizani pranë binjakëzimit me Udinezen. Shoqëria e njohur sportive Italiane që militon me sukses në Serin A, ka shprehur gadishmerinë për të nisur një bashkëpunim të frytshëm me 15-të herë kampionët e vendit, një prej klubeve më të titulluar në Shqipëri. Vetëm pak ditë më parë presidenti i Klubit Gazment Demi ka zhvilluar një takim pune me drejtuesit më të lartë të shoqërisë në Friuli. Në vizitën 2 ditore të tij në vendin fqinj, Presidenti Demi është pritur nga Drejtori i Përgjithshëm Franco Collavino dhe drejtori sportiv Cristiano Giaretta. Në këtë takim miqësor mes palëve është arritur paraprakisht bashkëpunimi mes dy klubeve. Ky partneritet do të ketë për qëllim të mundësojë bashkëpunimin në të gjitha aspektet sportive ku përfshihen ekipet zinxhirë të akademive dhe ekipi i parë. Akademia e Udinezes do të sjellë në Shqipëri vëzhguesit e saj më të mirë si dhe trajnerë, të cilët do të ndihmojnë homologët shqiptarë të akademisë së FK Partizani në rritjen cilësore të lojtarëve. Njëkohësisht ky bashëpunim do të sjellë krijimin e një rrjeti të mirëfilltë vëzhguesish, të cilët do ti mundësojnë talenteve të kenë shansin të vijojnë karrierën e tyre në skuadra elitare,ku natyrisht Udineze do ketë prioritet. Binjakëzimi Partizani – Udineze mund të konsiderohet një prej arritjeve më të suksesshme në futbollin shqiptar, kjo pasi për të parën herë një skuadër elitare e kampionatit tonë është pranë binjakëzimit me një klub të Seris A. Klubi i Udinezes njihet për akademinë profesionale falë së cilës janë evidentuar shumë talente, dhe si pjesë e këtij klubi të njohur kanë arritur majat më të larta të futbollit europian dhe atij botëror.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi Empty Re: Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi

Mesazh nga Admin prej 2015-04-24, 22:01

http://gianlucadimarzio.com/serie-a/udinese/udinese-visita-del-partizan-tirana-alle-strutture-del-club-bianconero-i-possibili-scenari/

Udinese, visita del Partizan Tirana alle strutture del club bianconero: i possibili scenari

Nelle ultime ore si era parlato di un possibile futuro accordo fra l'Udinese e il Partizan Tirana, una delle società più forti del calcio albanese. Non a livello di proprietà sul modello di quanto già accade in Spagna con il Granada e in Inghilterra con il Watford, ma di una possibile sinergia. Dal club bianconero, però, filtrano smentite su questo tipo di ipotesi, dato che la visita del club albanese è semplicemente stata dettata dalla volontà di osservare le strutture e il modus operandi dell'Udinese. Non è escluso, comunque, che se il Partizan dovesse raggiungere i preliminari di Europa League, potrebbero allora nascere alcune trattative di mercato fra i due club. Una visita, insomma, con vista sul futuro.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi Empty Re: Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi

Mesazh nga Doni_Guerrils prej 2015-04-27, 19:23

Poqese prodhojme noj lojtar te hajrit ne te ardhmen atehere eshte shume me mire ti dergojme ne udinese sesa nepernskuadra provincash te kroacise qe skan asgje me shume se partizani (te pakten per rejting).

Doni_Guerrils

Numri i postimeve : 19
Join date : 09/04/2015
Age : 35
Location : Pristina

Shiko profilin e anëtarit http://www.partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi Empty Re: Partizani dhe Udinese, hidhet hapi i pare per mundesi binjakezimi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi