Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere

Shko poshtë

Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere Empty Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere

Mesazh nga Admin prej 2015-04-21, 16:56

Etika me grusht te rende. Kete here, ne saje te tolerimeve sportive, apo trukime nese do te quhen me kete gjuhe, Komisioni i Etikes i mbledhur sot, ka vendosur te perjashtoje per 6 muaj tre futbolliste te Kategorise Superiore. Behet fjale per Muskajn e Partizanit, i implikuar ne sfiden e Kupes, Laci-Partizani, per Ilion Liken ne sfiden Partizani-Flamurtari dhe per Ganiol Kaculin po ne ndeshjen qe Elbasani ka zhvilluar ndaj Partrizanit. Klubet kane mundesi te bejne apelim.

Komisioni i Etikes prane Federates Shqiptare te Futbollit, i mbledhur sot me date 21 Prill 2015 pasi u njoh nga materialet e paraqitura nga Sekretariati Teknik dhe pasi diskutoi ceshtjet ne teresi arriti ne perfundim:

1.Lojtari i KF “Partizani”, Arben Muskaj, per komplotim ne influencimin te rezultatit te ndeshjes KF “Laci “- FK “Partizani” te dates 18.02.2015,ne kundershtim me etiken sportive, do te denohet me 6 (gjashte) muaj pezullim nga aktiviteti,bazuar ne nenin 68/1 te KDS.
2.Lojtari i KF “Flamurtari”, Ilion Lika, per komplotim ne influencimin te rezultatit te ndeshjeve FK “Partizani” – KS “Flamurtari” te dates 04.03.2015 dhe KS “Kukesi “- KS “Flamurtari” te dates 16.03.2015, ne kundershtim me etiken sportive, do te denohet me 6 (gjashte) muaj pezullim nga aktiviteti, bazuar ne nenin 68/1 te KDS.
3.Lojtari i KF “Elbasani”, Ganiol Kaculi, per komplotim ne influencimin te rezultatit te ndeshjes FK “Partizani “- KF “Elbasani” te dates 16.03.2015,ne kundershtim me etiken sportive, do te denohet me 6 (gjashte) muaj pezullim nga aktiviteti,bazuar ne nenin 68/1 te KDS.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere Empty Re: Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere

Mesazh nga Admin prej 2015-04-22, 15:13

Reagon Partizani: Dënimi për Muskaj, absurd!

Pas dënimit të futbollistit të Partizanit, Arben Muskaj nga Komisioni i Etikës me gjatë muaj pezullim, ka ardhur edhe reagimi i skuadrës së Partizanit. Futbollisti dyshohet se ka toleruar në ndeshjen e kupës ndaj Laçit e cila u fitua 3-0 nga kurbinasit ndaj dhe është ndëshkuar.

Zëdhënsi për shtyp i klubit të kuq, Olsi Ranxhi ka deklaruar për “Panorama Sport se ky është një dënim absurd dhe do të apelohet nga ana e Partizanit. “Klubi i Partizanit nuk është aspak dakord me vendimin dhe është i vendosur për t’i shkuar deri në fund kësaj çështjeje duke apeluar kështu vendimin e Etikës.

Komisioni Etikës nuk ka kërkuar asnjëherë nga Arben Muskaj që të dëshmojë lidhur me këtë çështje, ndaj vendimi krejtësisht i papritur dhe i paparalajmëruar është absurd”, tha Olsi Ranxhi.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere Empty Re: Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere

Mesazh nga Miri dem i kuq prej 2015-04-24, 14:41

me ne fund fajtori u gjet,,,"bravo" skan pik turpi skan,FSHF leshi.

Miri dem i kuq

Numri i postimeve : 21
Join date : 20/04/2015

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere Empty Re: Bene “komplot”, Etika perjashton Muskajn dhe dy te tjere

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi