Java 32: Teuta - PARTIZANI 0-1 I_icon_minitime2022-02-15, 18:50 nga Admin

Java 32: Teuta - PARTIZANI 0-1 I_icon_minitime2022-02-15, 18:49 nga Admin

» Mjafton Skuka në Korçë, dy gola në 45 minuta
Java 32: Teuta - PARTIZANI 0-1 I_icon_minitime2022-02-15, 18:47 nga Admin

Java 32: Teuta - PARTIZANI 0-1 I_icon_minitime2021-01-19, 15:48 nga Admin

Java 32: Teuta - PARTIZANI 0-1 I_icon_minitime2021-01-19, 15:47 nga Admin

» Java 14: Skenderbeu - PARTIZANI 1-2
Java 32: Teuta - PARTIZANI 0-1 I_icon_minitime2021-01-19, 15:45 nga Admin

» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Java 32: Teuta - PARTIZANI 0-1 I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

NISIN PERGATITJET ANTI-TEUTA

Nisin përgatitjet në kampin e kuq për transfertën e të shtunës ndaj Teutës. Seanca stërvitore nën drejtimin e trainerit Duro dhe stafit teknik u zhvillua paraditen e sotme në kompleksin sportiv “ Tirana Internacional” në Pezë. Gjendja fizike e lojtarëve paraqitet optimale.
Përgatitjet për këtë sfidë vijojn ditën e Mërkurë në kompleksin sportiv “Tirana Internacional” në Pezë.

Edituar për herë të fundit nga Admin në 2015-04-25, 20:43, edituar 1 herë gjithsej

Mesazh nga Miri dem i kuq 2015-04-24, 14:59

e veshtir por jo e pakalushme,,se di pervec Cuculit a ka noi tjeter qe do mungoj ???

KF Teuta - FK Partizani.
Ju njoftojmë se për këtë takim çmimi i biletës në Tribunën D (mbrapa porte) ku do të akomodohet tifozeria e kuqe do të kushtoi 200 leke te reja
Biletat do të mund ti siguroni nga dita e Shtunë në biletarinë e stadiumit “Niko Dovana” në Durrës.
Të gjithë bashkë drejt Durrësit në mbështetje të legjendës .‪#‎PERJETMETYPARTIZAN‬

Fitore 0-1, gol Batha

Partizani arrin të marrë një fitore minimale 0-1 në “Niko Dovana”. Të kuqtë i falen golit së minutes 54’ të mesfushorit Batha. I cili u ka mjaftuar për tu kthyer me një 3 pikësh të vlefshëm që i çon në kuotën e 63 pikëve, aq sa Kukësi dhe Tirana, të cilat luajnë nesër.
Në bazë të rregullores për klasifikimin Partizani e gdhin në vendin e dytë. Të kuqtë parakalojnë Tiranën dhe Kukësin pasi kanë grumbulluar më shumë pikë në ndeshjet direkte.
45 minutat e para vendasit tentojnë të kalojnë bllokun Hoxha, por pa rezultat, gardiani kryeqytetas arrin të mbyllë mirë çdo aksion.
Vetëm 9 minuta pas startimit të pjesës së dytë djemtë e Duros gjejnë golin me anë të Bathës. Ndërkohë loja ka prodhuar sulme dhe kundërsulme nga të dy palët, por asnjë gol. Gjithçka është mbyllur 0-1, në favor të miqve

Mesazh nga Admin 2015-04-25, 20:44

Minutat

13′ Një mundësi e mirë për Partizanin, Steven Raçiç gjendet në zonë aty rrëmben një top dhe e godet atë lehtë por nuk arrin të realizojë.
17′ Rrëmujë në mesfushë, Rrahmani rrëmben një top, i cili përfundon tek Fejzullahi, kosovari godet menjëherë fuqishëm drejt portës, por asnjë rrezil për portierin durrsak. Pasi topi përfundon jashtë kuadratit.
28′ Goditje dënimi për Partizanin, e ekzekuton Mazrekaj, topi gjen njëriin nga lojtarët e kuq, i cili e çon drejt portës por pret portieri Rizvani.
34′ Aksion nga e majta për vendasit, Hoxhallari kroson drejt zonës ku njëri nga mbrojtësit e Partizanit e largon topin. Bruno Dita godet fluturimthi por topi përfundon jashtë kuadratit të Alban Hoxhës.
38′ Tre goditje radhazi nga këndi për Teutën. Vendasit ushtrojnë presion ndërkohë që të kuqtë po mbrojnë mirë.
42′ Raçiç rrëmben një top në mesfushë pason për Mazrekaj që i vetëm përballë Rizvanit nuk arrin të shënojë. Topi i grushtuar nga portieri durrsak gjen serbin e të kuqve që godet por është sërish Rizvani që pret. Hoxhallari largon më pas rrezikun nga zona e bregdetarëve.
Mbyllet pjesa e parë në shifrat e barabarta 0-0.
54′GOL, Partizani kalon në avantazh.
54′ Kros në zonë, Batha bën një kthesë dhe çon topin në rrjetë. Mesfushori i të kuqve kalon skuadrën në avantazh 0-1.
61′ Kros nga e majta për Peposhin në zonë. Mesfushori kalon mbrojtjën e të kuqve, gjuan drejt portës, por mbyll mirë portieri Hoxha.
65′-66′ Partizani nis aksione të shpejta për të gjetur golin e dytë, por pa rezultat, pasi mbyll mirë aksionet portieri Rizvani.
68′ Çota gjuan fuqishëm nga rivënia anësore në të djathtë drejt portës, por aty tregophet i vëmendshëm gardiani i të kuqve, Hoxha i cili mbyll mirë.
Akordohen 4 minuta shtesë
Përfundon koha shtesë, Partizani e mbyll me fitore minimale 0-1 në “Niko Dovana”.

Mesazh nga Admin 2015-04-25, 20:45

Doni_Guerrils shkruajti:Shpresoj qe te mos na ndodhi ndonje befasi ne ndeshje me Durresin. Per mua nuk do duhej qe ta diskutonim kete ndeshje. Them se Europen gjithsesi e kapim nese marrim tre piket sot. Pastaj derbit sikur ia kemi marre doren sivjet.... pervec kesaj presioni kesaj radhe eshte tek minjte