Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946

Shko poshtë

69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 Empty 69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946

Mesazh nga Admin prej 2015-04-07, 16:22

Partizani u krujua ne 4 shkurt 1946 por ndeshjen e pare me emrin Partizani e luajti dy muajt me vone. Ne 7 prill 1946 në takimin e parë zyrtar kundër "17 Nentorit" të Tiranës, për herë të parë në bluzat e lojtarëve ishte shkruajtur "Partizani". Nga nje shkronje ne bluzen e sezilit lojtar. Ishte nje ndeshje miqesore, pjese e nje serie prej nente ndeshjesh miqesore te atij viti pasi Partizani nuk mori pjese ne kampionat. Takimin u fitua me rezultatin 2-0. Shënuesit ishin futbollistet: O.Pengili dhe Q.Teliti.

Qe atehere jane luajtur gjithesej 141 ndeshje derbi ne 69 vjet. Partizani ka 56 fitore, 42 barazime dhe 43 humbje. Golavarazhi po ne favor te te kuqve, 201-160. Partizani ka fituar dy derbit e fundit 2-1 dhe 2-0.

Formacioni i të kuqve ne derbin e pare: Çobani, Tepelia, Dibra, Fagu, Kavaja, Pengili, Hoxha, Sakiqi, Bylyku, Demneri. Trainer Sllave Llambi

69 vite derbi, gjithecka nisi ne 7 prill 1946 615X315225943_partizani_1946
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi