Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat”

Shko poshtë

Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat” Empty Ahmeti tregon arsyet: Ja e vërteta e largimit nga “demat”

Mesazh nga Admin prej 2015-04-08, 13:40

Ish-mbrojtësi i kuq është pjesë e Vushtrisë së Kosovës në kampionatin aktual

Lojtari nga Kosova ka theksuar se do të rikthehet të luajë në Superligë

Mbrojtësi kosovar, Liridon Ahmeti ka qenë pjesë e të kuqve për pak kohë, duke mos mundur të shfaqë atë që ka dëshiruar. Dëmtimi i tij ishte më i rëndë se sa mendohej dhe për këtë arsye ai u largua. Pas terapive të shumta, lojtari tashmë është kthyer në gjendjen e duhur për të luajtur, ku bën pjesë te ekipi i Vushtrisë së Kosovës. “Nga Partizani u largova për arsye të lëndimit që kisha me muskujt e barkut. Kjo ishte arsyeja kryesore. Kam shumë respekt te veçantë për këtë ekip, pasi janë sjellë shumë mirë me mua.

Lëndimi im ishte i rëndë, i cili do të zgjaste edhe sezonin në vijim. Kështu isha i detyruar të largohesha nga skuadra”, tha Ahmeti. Mbrojtësi arriti të luajë vetëm pak minuta, pikërisht në ndeshjen ndaj Tiranës, por fatkeqësisht dhimbjet iu shfaqen sërish. “Nuk isha i gatshëm që të kontribuoja për ekipin, sepse një herë mendova se lëndimi me kaloi, por prapë pas ndeshjes derbi, problemi u shfaq edhe me keq. Prapë fillova me terapi dhe gjëra të kësaj natyre, por prapë nuk pata sukses dhe me marrëveshje vendosem që të ndahemi me Partizanin.

Me vjen keq për vetëm një gjë, që nuk munda të paraqitem në formën time. Por ky është futbolli dhe karriera në tërësi”, tha Ahmeti. “Tani jam shumë mirë dhe e kam kaluar lëndimin. Po luaj te ekipi këtu në Kosovë. Nëse do ekzistojë mundësia të rikthehem në superligë do ishet shumë mirë. Aktualisht po aktivizohem me Kosovën e Vushtrisë, në qytetin ku po banoj”, tha Ahmeti. Mbrojtësi u largua pa lënë gjurmë nga skuadra e Partizanit, kjo për shkak të dëmtimit.

- See more at: http://www.sportishqiptar.com.al/newsite/2015/03/25/ahmeti-tregon-arsyet-ja-e-verteta-e-largimit-nga-demat/#sthash.z7xVL2BS.dpuf
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi