Partizani.Net - Forum
Tema Fundit
» Java 5: Terbuni - PARTIZANI
Supersport censuron koreografine e kuqe I_icon_minitime2015-09-26, 15:00 nga Miri dem i kuq

» Robles Rocha ne provë tek Partizani
Supersport censuron koreografine e kuqe I_icon_minitime2015-09-25, 15:58 nga Admin

» Cordoba: Partizani është një klub i madh
Supersport censuron koreografine e kuqe I_icon_minitime2015-09-25, 15:57 nga Admin

» Kupa 2015/16
Supersport censuron koreografine e kuqe I_icon_minitime2015-09-02, 22:20 nga Admin

» Jurgen Vatnikaj
Supersport censuron koreografine e kuqe I_icon_minitime2015-09-01, 21:00 nga Admin

» Java 02: PARTIZANI - Flamurtari 2-1
Supersport censuron koreografine e kuqe I_icon_minitime2015-09-01, 20:53 nga Admin

» Java 01: PARTIZANI - Laci 1-1
Supersport censuron koreografine e kuqe I_icon_minitime2015-09-01, 20:52 nga Admin

» Lista e Lojr=tareve te Federuar
Supersport censuron koreografine e kuqe I_icon_minitime2015-09-01, 20:51 nga Admin

» Miqesore: Laci - Partizani
Supersport censuron koreografine e kuqe I_icon_minitime2015-08-24, 10:58 nga Miri dem i kuq

Top posting users this week

Robles Rocha ne provë tek Partizani

2015-09-25, 15:58 nga Admin

ROBLES ROCHA NE PROVË TEK PARTIZANI23.09.2015 | 23:57
Skuadra e kuqe e Partizanit i shton radhët e saj edhe me një tjetër futbollist të huaj. Mesfushori Karlos Julio Robles Rocha ka kapërcyer …

Komentet: 0

Cordoba: Partizani është një klub i madh

2015-09-25, 15:57 nga Admin

CORDOBA: PARTIZANI ËSHTË NJË KLUB I MADH

25.09.2015 | 15:34
Klubi i Partizanit ka surprizuar gjatë ditës së djeshme, ku ka bërë me dije se bashkëpunimi për të afruar lojtarë të rinj në …

Komentet: 0

Merkato e Veres - 2015

2015-06-01, 15:28 nga Admin

Lajmet e fundit nga te gjitha levizjet e merkatos se Veres 2015.

Komentet: 11

Keywords


Supersport censuron koreografine e kuqe

Shko poshtë

Supersport censuron koreografine e kuqe Empty Supersport censuron koreografine e kuqe

Mesazh nga Admin prej 2015-04-07, 20:32

Ultras Guerrils ishin edhe njehere fantastike ne derbi duke dhene nje tjeter shfaqje te rralle. Festa filloi qe perpara ndeshjes me nje marrshim qe mbushi rruget e kryeqytetit me ngjyre te kuqe. Me pas vijoi ndeshja ku tifozet e kuq edhe pse ishin "udhetues" ne kete derbi, ndezen "Qemal Stafen" me koreografine e tyre. Por shaqja e kuqe u njollos nga Supersport qe transmetoi derbin.

Ishte nje skandal i verte nga kanali i Supersport i cili hodhi mundin e diteve te tera pune nga tifozet e Partizanit. Shfaqjen qe u pa me pas nga fotot dhe videot amatore, Supersport e fshehu dhe nuk ua tregoi teleshikuesve qe e ndoqen derbin nga ekrani. Ata as qe i derguan kamerat te pakten nje here nga koreografia e Ultras Guerrils.
Me poshte eshte edhe nje pershkrim i koreografise se Ultrasve.

Koreografia e Partizanit ishte e para ne Shqiperi 2D (sic quhet nga ultrasit). Nga njera ane letrat ishin te zeza dhe nga ana tjeter ishin te kuqe. Ne fillim hapen te zezat per te mbajtur zi per situaten aktuale dhe banderola ne mes paraqet logon e famshme te shitblerjeve te ndeshjeve ku portieri hidhet nga leku dhe jo nga topi. Pas nje minute letrat kthehen nga ana e kuqe per te paraqitur ate qe tifozet e Partizanit duan ne te vertete. Ne mes nxorren nje banner ku ishin paraqitur 2 lojtare qe po luanin me shpirt.
Your Business (Biznesi juaj) me te zeza
Our Passion (Pasioni yne) me te kuqe"

Supersport censuron koreografine e kuqe 615X315753667_ug
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 219
Join date : 07/04/2015

Shiko profilin e anëtarit http://partizani.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi